Prásk! Nova.cz – duben 2018

Dana Morávková a odbornice na výrobu kabelek prozradily tajemství úspěchu - 1

FOTO: Dana Morávková a odbornice na výrobu kabelek prozradily tajemství úspěchu!

25. 4. 2018

Každý herec má možnost za svou kariéru vyzkoušet nespočet různých profesí. Dana Morávková si na obrazovkách vyzkoušela, jaké to je být princeznou, lékařkou, učitelkou i podnikatelkou. Ani v soukromém životě ale herečka nezahálí, a když zrovna není „na place“ nebo s rodinou, věnuje se neobvyklému oboru, který je pro ni neustálou výzvou.

35 fotek

Když před pěti lety Danu oslovila ke spolupráci společnost Elega, splnil se jí sen, ale zároveň přišla velká zodpovědnost. Vytvářet vlastní kolekci kabelek od nuly je náročný proces, který vyžaduje mnoho času, energie a znalostí: „Většinou vymýšlíme kolekci s půlročním předstihem. Nápady, které mám v hlavě, se snažím namalovat. S prvními návrhy přijedu do továrny, kde teprve začne ta pravá práce.“ Návrhy se několikrát konzultují s technology, tvoří se koženkové prototypy a ty se upravují k dokonalosti. Vzhledem k tomu, že výroba kabelky z kůže se skládá až ze 150 kroků, není zde prostor pro nedokonalosti a plýtvání prvotřídními kůžemi.Místo lenošení tak Dana tráví každou volnou chvíli v Třebechovicích pod Orebem mezi návrhy kabelek a vzorníky kůží, kde má zázemí a pomoc odborníků, kteří jí s tvorbou pomáhají. „Co se týče technologických procesů, mám naštěstí kolem sebe tým profesionálů, kteří svému řemeslu bezezbytku rozumí,“ pochvaluje si herečka.
Jedním z nejpovolanějších je Eva Šedinová, která už 27 let vede vlastní továrnu na kožené doplňky na Královéhradecku. „Sama jsem v této výrobě pracovala 15 let před tím, než jsem se stala její majitelkou. Díky tomu vím, jak důležitý je každý krok, abychom mohli na trh uvádět výrobky, které budou vyčnívat z davu nejen svou krásou, ale i zpracováním,“ vysvětluje Eva. Kvalita je alfou a omegou celého procesu, jelikož kabelky, které zde vznikají, jsou ze 70 % určené pro zahraniční trh, zejména do Německa a Itálie.

Přestože tato disciplína rozhodně není jednoduchá, je pro obě dámy srdcovou záležitostí. „Když vymýšlím kabelky, jsem velmi šťastná. Herectví, choreografie, moderování jsou nádherné profese, ale nemají ‘hmatatelný’ výsledek, kdežto kabelka je pravý opak. Každá reakce mne velmi těší, a když potkám majitelku Elegy by Dana M. na ulici, je to vždy velice milé,“ uzavírá Dana s úsměvem.

Autor: mk

Sdílet tento článek!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

10 750 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>