Proces vzniku české kabelky

Jak probíhá výroba luxusních kabelek

Vznik každé luxusní kabelky je poměrně složitý proces. Vše začíná neustálým sledováním světových trendů a objížděním veletrhů – hlavně v Itálii a Německu. Podívejme se společně, jak vznikají originální české kabelky.

Vytváření návrhů

Při našich pravidelných poradách vývojového, technologického a designérského oddělení konzultujeme směry nadcházející sezóny, na jejichž základě vymýšlíme nové kolekce.

Výsledkem jsou nákresy luxusních kabelek různých typů a tvarů.


Doladění detailů návrhů, výběr kvalitních materiálů a schvalování

Při této práci pomáhá i obchodní oddělení, které prezentuje požadavky a preference zákazníků. Nakonec vybíráme vhodnou kombinaci kůže, podšívky a kování.

Kůže vybíráme z katalogů evropských dodavatelů. Při výběru klademe důraz na původ, kvalitu a dostupnost usně (kůže). Materiál musí odpovídat našim přísným požadavkům a mít vhodnou povrchovou úpravu a barvu. Nejčastěji používáme pravé italské kůže.

Podšívky vyrábíme z materiálů českého původu. Po zvolení vhodné barvy navrhneme rozložení kapes a přihrádek produktu. Nakonec dochází k zvolení kování kabelky. Vybíráme kvalitní zipy, magnetky, kroužky, aj., které barevně ladí k zvolené barvě kůže.

Po odsouhlasení vizuální formy kabelek se začne pracovat na reálných vzorcích a pracovních šablonách, což je práce naší technoložky Michaely Petrů, která u nás pracuje 15 let.


Vzorování a technická příprava výroby

Vzorování neboli příprava reálných vzorků může trvat technoložce i několik týdnů. Každý vzorek je totiž prezentován vývojovému týmu a podrobuje se poslední fázi schvalování. Někdy stačí vyrobit pouze jeden vzorek, jindy si nevystačíme se třemi.

Výsledný vzorek je prezentován a projde důkladnou fází schvalování. Schvalování a kontrole vzorků klademe velký důraz, jelikož nechceme pustit do výroby nedokonalý produkt.

Pokud je vzorek schválen, vyrobí se kovové nože, které urychlují a usnadňují výrobu. Dále se připraví podrobný technologický postup výroby dané tašky, kterým se budou řídit naši zruční brašnáři.

Výrobní proces od začátku do konce

Výroba začíná přípravou pomocných materiálů – vysekání podšívek i výztuhových materiálů. Tuto práci dělá i Jiří Hardoš.

Kůže projde nejprve kontrolou kvality, kterou provádí hlavně Aleš Mokrý, který u nás pracuje už více jak 20 let. Z kůže se poté vysekají a ručně vykrájí jednotlivé dílce dle požadovaného tvaru.

Dílce je potřeba ztenčit (seštípnout) na potřebnou sílu. Tuto činnost dělá i Hana Gronychová. Po ztenčení dílců je většinou potřeba zkosit (ještě více ztenčit) strany jednotlivých dílců.

Všechny připravené dílce kůží i pomocných materiálů jdou na konfekční dílnu, kde se kompletují. Na kožených částech se zabarvují hrany. Díly slepuje i Petra Coufalová, která v naši firmě pracuje od jejího vzniku. Všechny slepené dílce je nutné odborně sešít, tak jak to umí paní Eva Jarkovská, která je u nás švadlenou přes 25 let.

Každá hotová kabelka musí projít finální kontrolou. Produkt se zkontroluje do posledního detailu, naleští, vycpe hedvábným papírem do požadovaného tvaru, připne se visačka a taška se zabalí do beden, kde čekají všechny výrobky na nové majitele.


České kabelky z českých rukou

Celý proces bedlivě sleduje sama paní majitelka Eva Šedinová, která si i vybírá nové materiály pro výrobu. Vždyť ona je tou nejpovolanější, protože výrobě kabelek zasvětila celý svůj život a sama si dokáže kabelku bez problému ušít.
Na proces výroby dohlíží výrobní ředitelka Pavla Šedinová, která ví o každé kabelce, která dílnu opustí.

V naší firmě je potřeba, aby všichni pracovali jako tým, protože jednotlivé části výroby spolu úzce souvisí a bezprostředně na sebe navazují. Pracovníci Elegy jsou profesionálové a díky tomu dokážeme s přehledem konkurovat světovým značkám. Zaměstnáváme odborníky, kteří dávají do každé kabelky kus sebe. Velice si vážíme, že řada zaměstnanců u nás pracuje již desítky let a zasvětila celý svůj pracovní život rozdáváním radosti Vám, našim věrným zákazníkům.

Zabýváme se také výrobou privátních značek, kdy vyrábíme zboží pro konkrétní zákazníky s různorodými požadavky a za použití loga zákazníka. Technolog či vedoucí výroby se poté stará, aby návrh zákazníka byl reálný a zhotovitelný.


… a mnoho dalších! Zjistěte si více o značce ELEGA nebo se podívejte na náš blog,
kde pravidelně píšeme o našich produktech a o dění ve firmě.