České luxusní kabelky

Vyrábíme pro vás

Vznik každé luxusní kabelky je poměrně složitý proces. Vše začíná neustálým sledováním světových trendů, objíždění veletrhů – hlavně v Itálii a Německu. Při našich pravidelných poradách vývojového, technologického a designérského oddělení konzultujeme směry nadcházející sezóny, na jejichž základě vymýšlíme nové kolekce. Do těchto kolekcí zařazujeme luxusní kabelky různých typů a druhů, které uspokojí co nejvíce zákaznic.

Při této práci pomáhá i obchodní oddělení, které prezentuje požadavky zákazníků. Poté vybíráme vhodné kůže, podšívky a kování.

Po odsouhlasení vizuální formy kabelek se začne pracovat na reálných vzorcích a pracovních šablonách, což je práce naší technoložky Michaely Petrů, která u nás pracuje téměř 15 let.

Výsledný vzorek je prezentován a projde fází schvalování.

Pokud je vzorek schválen, vyrobí se kovové nože, které urychlují a usnadňují výrobu.

Výroba začíná přípravou pomocných materiálů – vysekání podšívek i výztuhových materiálů. Tuto práci dělá i Jiří Hardoš.

Kůže nejprve projde kontrolou kvality, kterou provádí hlavně Aleš Morký, který je u nás už 20 let.

Vysekají se a ručně vykrájí jednotlivé dílce dle požadovaného tvaru.

Dílce je potřeba ztenčit (seštípnout) na potřebnou sílu, tuto činnost dělá i Hana Gronychová. Po ztenčení dílců je většinou potřeba zkosit (ještě více ztenčit) strany jednotlivých dílců.

Všechny připravené dílce kůží i pomocných materiálů jdou na konfekční dílnu, kde se kompletují. Na kožených částech se zabarvují hrany, díly slepuje i Petra Coufalová, která v naši firmě pracuje už 25 let. Všechny slepené dílce je nutné odborně sešít, tak jak to umí paní Eva Jarkovská, která je u nás švadlenou už 25 let.

Když je kabelka hotová, musí projít finální kontrolou, kde se zkontroluje do posledního detailu, naleští, vycpe hedvábným papírem do požadovaného tvaru, připne se visačka s kódem a zabalí do beden, kde čekají všechny výrobky na nové majitele.

Celý proces bedlivě sleduje sama paní majitelka Eva Šedinová, která si i vybírá nové materiály pro výrobu. Vždyť ona je tou nejpovolanější, protože výrobě kabelek zasvětila celý svůj život a sama si dokáže kabelku bez problému ušít.
Na proces výroby dohlíží výrobní ředitelka Hana Centnerová, která ví o každé kabelce, která dílnu opustí.

Zabýváme se i na „Private brandovým“ typem výroby, kdy vyrábíme zboží pro konkrétní zákazníky s požadavky, kdy není na výrobku použito logo ELEGA, ale logo zákazníka. Technolog se stará, aby návrh zákazníka byl reálný a zhotovitelný.

V naši firmě je potřeba, aby všichni pracovali jako tým, protože jednotlivé části výroby spolu souvisí a navazují na sebe. Naši pracovníci jsou profesionálové a díky tomu dokážeme s přehledem konkurovat světovým značkám. Zaměstnáváme odborníky, kteří dávají do každé kabelky kus sebe. Velice si vážíme, že řada zaměstnanců u nás pracuje desítky let, což je důkazem velké spolehlivosti a odpovědnosti.