České luxusní kabelky

Každá z vás je miluje, ale málokterá víte, jak se dlouhá cesta od nápadu až k finální vyrobené kabelce připravené k prodeji. Někdy to jsou týdny, ale většinou měsíce. Kde bereme inspiraci a jak vznikají ručně vyráběné kabelky? Pojďte se podívat a nasát atmosféru z naší dílny alespoň přes fotky.

Vznik každé luxusní kabelky je poměrně složitý proces. Vše začíná neustálým sledováním světových trendů, objíždění veletrhů – hlavně v Itálii. Při našich pravidelných poradách konzultujeme směry nadcházející sezóny, na jejichž základě vymýšlíme nové kolekce. Do těchto kolekcí zařazujeme luxusní kabelky různých typů a druhů. Vše musí být vyladěno do nejmenšího detailu.

Při této práci pomáhá i obchodní oddělení, které prezentuje požadavky zákazníků. Poté vybíráme vhodné kůže, podšívky a kování.

  • Po odsouhlasení vizuální formy kabelek se začne pracovat na reálných vzorcích a pracovních šablonách, což je práce naší technoložky.
  • Výsledný vzorek je prezentován a projde fází schvalování.
  • Pokud je vzorek schválen, vyrobí se kovové nože, které urychlují a usnadňují výrobu. Pokud je kabelka plánovaná do limitované série, vykrajuje se celá ručně.
  • Výroba začíná přípravou pomocných materiálů – vysekání či krájení podšívek i výztuhových materiálů.
  • Kůže nejprve projde kontrolou kvality, poté se vysekají či ručně vykrájí jednotlivé dílce dle požadovaného tvaru.
  • Dílce kůže je většinou potřeba ztenčit (seštípnout) na potřebnou sílu. Po ztenčení dílců je většinou potřeba zkosit (ještě více ztenčit) strany jednotlivých dílců. 
  • Všechny připravené dílce kůží i pomocných materiálů jdou na konfekční dílnu, kde se kompletují. Na kožených částech se zabarvují či zakládají hrany.
  • Všechny slepené dílce je nutné odborně sešít.
  • Když je kabelka hotová, musí projít finální kontrolou, kde se zkontroluje do posledního detailu, naleští, vycpe hedvábným papírem do požadovaného tvaru, připne se visačka s kódem a zabalí do beden, kde čekají všechny výrobky na nové majitele.

Celý proces bedlivě sleduje sama paní majitelka Eva Šedinová, která si osobně vybírá všechny nové materiály pro výrobu. Vždyť ona je tou nejpovolanější, protože výrobě kabelek zasvětila celý svůj život a sama si dokáže kabelku bez problému ušít.
Na proces výroby dohlíží výrobní ředitelka Pavla Šedinová, která ví o každé kabelce, která dílnu opustí. Ano, shoda jmen není náhodná. Jsme rodinná firma a rodinných příslušníků je zde více.

Ale i ti když ostatní naši kolegové nejsou z naší rodiny, tak je tak bereme a tvoříme jeden velký tým, který se snaží plnit vaše přání.

V naši firmě je totiž potřeba, aby všichni spolupracovali, protože jednotlivé části výroby spolu souvisí a navazují na sebe. Naši pracovníci jsou profesionálové a díky tomu dokážeme s přehledem konkurovat světovým značkám. Zaměstnáváme odborníky, kteří dávají do každé kabelky kus sebe. Velice si vážíme, že řada zaměstnanců u nás pracuje desítky let, což je důkazem velké spolehlivosti a odpovědnosti.

Pokud chcete vědět více, o naší paní majitelce, Evě Šedinové, nenechte si ujít článek pro časopis EKONOM, který naleznete zde. Jaké je to stát se továrnicí ze dne na den?