Veganská kolekce

Hovězí kůže je odpad při zpracování masa a kvalitní kožená věc vydrží mnoho let. Zvláště díky našemu pozáručnímu servisu se na snaše výrobky můžete spolehnout dlouhou dobu.

Chápeme však, že někomu může být hovězí kůže nepříjemná, a proto jsme se rozhodli vytvořit VEGANSKOU KOLEKCI, kde využíváme převážně ananasovou kůži a částečně jablečnou.

Ananasová kůže značky Piñatex® je vyrobena z vláken listů ananasu. Tyto listy jsou považovány za odpadní produkt sklizně ananasů.

Po sklizni ananasu se vhodné listy rostliny, sbírají do svazků a dlouhá vlákna se extrahují pomocí poloautomatických strojů. Vlákna se následně perou a suší přirozeně na slunci nebo v období dešťů v sušárnách. Suchá vlákna procházejí procesem čištění, aby se odstranily veškeré nečistoty, čímž vzniká chmýří podobný materiál. Toto chmýří podobné vlákno z ananasových listů (PALF) se smísí s kyselinou polymléčnou (PLA) na bázi kukuřice a mechanickým procesem se vytvoří netkaná síťovina, která tvoří základ všech ananasových kůží. Role tohoto základu se přepravují lodí z Filipín do Španělska nebo Itálie, kde se provádí specializovaná úprava, kde se líc barví pomocí pigmentů certifikovaných GOTS a nanáší se vrchní vrstva z pryskyřice, která dodává dodatečnou pevnost, trvanlivost a odolnost proti vodě. Díky tomu je materiál vhodný pro módní doplňky.

Veganská kolekce
Filtr parametrů
Kování
Vejde se NTB či A4
Moje oblíbené
Poslední přidané položky
V oblíbených nemáte žádnou položku.