Udržitelnost

Náš slogan zní "Kabelky jsou naše vášeň." Tyto výrobky nejsou pouhým doplňkem na jednu sezónu. Naším cílem je vyrábět udržitelné kabelky, které vydrží mnoho let a bude možné je předávat dalším generacím. Nadchli jsme se tématem Slow fashion, protože aniž bychom to plánovali, podléhají naše výrobky požadavkům udržitelné módy. Co je Slow fashion? Slow fashion představuje ekologický, udržitelný a etický přístup v módním průmyslu. Stojí na uvědomělém a šetrném postoj při výrobě módního zboží a jeho spotřebě. Vyhýbá se masovému vyrábění a preferuje zhotovování oděvů a doplňků v dílnách lokálních návrhářů, kteří kladou důraz na kvalitu a dostupnost informací o výrobě zboží. Taková výroba vede k transparentnějšímu módnímu průmyslu. Slow fashion podněcuje lidi, aby nakupovali raději kvalitní (a zákonitě dražší) zboží, které ovšem také déle vydrží. V čem tkví naše tajemství? Neustále se zdokonalujeme a hledáme nové technologie i materiály. Stále však zůstáváme věrni kvalitnímu řemeslnému zpracování.

Ruční výroba s poctivostí

 • Důvěřujeme našim odborníkům, v jejich skvělé ruční práci. Naše kabelky jsou malá umělecká díla. Využíváme maximum ruční práce a díky tomu je každá kabelky unikátní a jedinečná. Pro šití však využíváme kvalitní šicí stroje, aby byl každý steh dokonalý, což při ručním šití bohužel není možné. Výroba kabelky však není jen o šití, příprava jednotlivých dílců zabere mnohem více času. Láska k řemeslu a požadavek na prémiovou kvalitu jsou nezbytnou součástí při vyhledávání našich dodavatelů.

Prémiová italská kůže

 • Jsme přesvědčeni, že k vytvoření kvalitních kožených kabelek jsou zapotřebí nejlepší materiály ve své třídě. Proto spoléháme na italské prémiové koželužny, splňující přísné evropské normy

Kůže s evropskými certifikáty

 • kůže vyrobené v evropské unii musí splňovat přísné evropské normy nejen zaručující kvalitu i bezpečnost výrobků, ale i dopad na životní prostředí, sociální odpovědnost, minimalizování odpadu a plýtvání CO2.
 • kůže je pouze vedlejší produkt potravinářského průmyslu, který je prostřednictvím procesu činění zušlechťován a přeměňován na kvalitní materiál. Využití tohoto materiálu umožňuje zachránit jej před likvidací jako odpad. Zpracování kůží je vlastně součástí procesu oběhového hospodářství, jehož cílem je využití a podpora jatečního odpadu, který se stává cenným přínosem.
 • Certifikát Leather Working Group - Gold rated -
  Hlavním cílem Leather Working Group je vypracovat a udržovat protokol, který hodnotí dodržování ekologických předpisů a firemních postupů týkajících se udržitelnosti, a to podporou zlepšování v kožedělném průmyslu.

Kvalitní podšívky

 • podšívky do našich kabelek využíváme od českých výrobců, můžeme se tak spolehnout na jejich kvalitu a také eliminujeme vzdálenost mezi surovinami a vaším prahem. Díky tomu minimalizujeme uhlíkovou stopu zbytečnou přepravou.

Snižujeme množství odpadu

 • využíváme každý kousek materiálu, proto v naší nabídce naleznete i peněženky a etujky, díky kterým využíváme i poslední zbytky kůže. Pokud nakoupíme kůži na jednu kolekci a kůže zbyde, využijeme ji i na další výrobky.

Minimalizujeme uhlíkovou stopu

 • nejsme jen česká značka, my kabelky v naší firmě opravdu vyrábíme. Nemáme externí sklady, výroba, sklad i kanceláře máme v Třebechovicích pod Orebem. Kabelky tedy po své výrobě nemusí nikde cestovat, než je odesíláme k Vám.

Bez obalu

 • kabelky Vám zasíláme v textilním pytlíku - "dust bagu" který pro Vás vyrábíme. Tento pytlík si uschovejte, aby jste v něm kabelky ukládali, když je zrovna nenosíte
 • při nákupu si můžete sami zvolit, jestli chcete objednávku zaslat v nové, nebo v recyklované krabici - krabici, která již byla použitá, ale je stále v pořádku a splní svůj účel - bezpečné přepravy zboží
 • necháváme i na vás, zda chcete ke kabelce dárkovou papírovou tašku. Víme, že spoustu našich výrobků jsou dárky, proto nabízíme možnost tuto tašku přidat

Kabelky nevyhazujeme

 • abychom čelili nadprodukci, vyrábíme pouze takové množství kabelek, které víme, že prodáme, proto se může stát, že nám někdy dojdou zásoby. Nedokážeme si však představit, že bychom neprodané zboží museli likvidovat, jak to bývá zvykem u mnoha módních značek. Prodáváme i vzorky kabelek, u kterých jsme se rozhodli ve výrobě nepokračovat. Tyto kabelky jsou unikátní a jedinečné.
 • nabízíme k odprodeji i kousky s vadou. Pokud zjistíme, že nějaká kabelka má vadu, věříme, že i tak někomu může udělat radost a i takové kousky nabízíme k odprodeji. Vždy však uvádíme, že daný kousek je v II. jakosti a popíšeme její vadu.

Oprava kabelek

 • naprostou většinu reklamovaného zboží opravujeme. Pouze pokud zjistíme, že je poškození neopravitelné, tak výrobek vyměníme, ale v naprosté většině případů je možné dát výrobek do pořádku.
 • spolehnout se na nás můžete i v rámci pozáručního servisu, u nás starost o Vaši kabelku nekončí po dvou letech
 • rádi vám poradíme i v rámci péče o kabelky, rádi Vám předáme naše tipy, jak zajistit, aby Vám Vaše kabelky vydržely co nejdéle.

 

Díky dokonalému řemeslnému zpracování a správné péči vydrží kabelky celý život a stává se z ní udržitelná kabelka.

Věříme, že kvalitní kabelka není spotřební věc.